Polak po raz pierwszy ukończył Race Across America w kategorii solo

Polak po raz pierwszy ukończył Race Across America w kategorii solo

Opublikowany

4 800 kilometrów, 12 stanów i 12 dni bez przerwy – to w skrócie zasady Race Across America, rowerowego wyścigu, który ukończył 22 czerwca Remigiusz Siudziński. Tym samym został pierwszym Polakiem, który samodzielnie ukończył ten morderczy wyścig.

Race Across America to największy wyścig kolarski w Stanach Zjednoczonych. Uczestnicy mają 12 dni na pokonanie 3 000 mil (4 800 km). 10 czerwca wystartował w nim Remigiusz „Ultrakolarz” Siudziński. Podjął wyzwanie w kategorii solo, w formule non-stop, wspierany jedynie przez zespół techniczny. W jego trakcie Remek spędził ponad 250 godzin na rowerze i spał średnio 2 godziny na dobę. Oprócz zmęczenia musiał zmierzyć się także ze zmiennymi temperaturami, które na trasie mogą wahać się od +5˚C do +50˚C.

Do wyścigu przygotowywałem się 10 lat. Moje rowerowe marzenie z czasem przekształciło się w cel, który udało mi się zrealizować

mówi Remigiusz Siudziński.

Remek Siudziński na co dzień pracuje jako analityk danych i manager w Grupie Pracuj SA, która prowadzi portal Pracuj.pl.
Grupa Pracuj S.A. jest głównym sponsorem udziału Siudzińskiego w Race Across America.

###
Pracuj.pl to wiodący polski serwis rekrutacyjny skierowany do specjalistów i menedżerów. Specjalizuje się w rekrutacji przez Internet oraz w kształtowaniu wizerunku pracodawców, wspierając firmy w pozyskiwaniu najlepszych kandydatów do pracy. Kandydatom dostarcza codziennie prawie 20 tysięcy oferty pracy od atrakcyjnych pracodawców, a także porady specjalistów dotyczące poszukiwania pracy, rozwoju kariery zawodowej oraz zdobywania dodatkowych kwalifikacji. Portal powstał w 2000r. i należy do Grupy Pracuj, będącej właścicielem wiodących marek na rynku rekrutacji on-line w Polsce i na Ukrainie. Pracuj.pl jest także członkiem-założycielem największego na świecie sojuszu niezależnych serwisów rekrutacyjnych The Network, zrzeszającego serwisy działające w ponad 70 krajach świata. www.pracuj.pl

Kopiuj/drukuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

race-across-america-2014.png

grafika | 97,7 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.