Jest praca dla specjalistów ds. finansów

Jest praca dla specjalistów ds. finansów

Opublikowany

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy roku na portalu Pracuj.pl oblikowano 28 000 ogłoszeń o pracę dla ekspertów odpowiedzialnych za finanse. Największe zapotrzebowanie odnotowano na specjalistów odpowiedzialnych za księgowość, analityków finansowych oraz specjalistów ds. bankowości detalicznej. Najwięcej ofert pracy pochodziło z branży finansowej, handel i sprzedaż oraz przemysł ciężki.

infografika_oferty_pracy_finanse.jpg
 Eksperci ds. finansów są jednymi z najbardziej poszukiwanych specjalistów na rynku pracy. Zapotrzebowanie na nich utrzymuje się od wielu miesięcy na niezmiennie wysokim poziomie, stawiającym tych ekspertów w czołówce najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku.

 Jakich specjalistów z obszaru finansów poszukiwano?

 W pierwszych pięciu miesiącach 2015 roku specjalistom odpowiedzialnym za finanse dedykowano 28 000 ogłoszeń o pracę. Głównie poszukiwano księgowych, analityków finansowych, ekspertów ds. bankowości detalicznej, ekspertów od audytu finansowego, kontrolingu.
 Porównując obecne zapotrzebowanie z analogicznym okresem w 2014 roku, największy wzrost zapotrzebowania odnotowano na analityków finansowych (o 24,5%) oraz na specjalistów odpowiedzialnych za analizę ryzyka w bankowości (wzrost o 22,3%,). Dynamicznie wzrosło również zapotrzebowanie na specjalistów ds. analizy ryzyka w ubezpieczeniach (wzrost o 13,6%), a także na księgowych (wzrost o 12,2%) oraz ekspertów ds. kontrolingu finansowego (wzrost o 12,1%).

 Specyfika rekrutacji w branży finansowej

 Największym pracodawcą dla specjalistów ds. finansów jest oczywiście branża finansowa. W ogólnej sumie 28 000 ofert pracy dedykowanych tym specjalistom (opublikowanych od stycznia do maja 2015 roku na portalu Pracuj.pl), 15 415 pochodziło z branży bankowość/finanse/ubezpieczenia. Co istotne, realizacja wyznaczonych celów w takich firmach wymaga odpowiedniej polityki HR i jej dopasowania do biznesu, dlatego – przy rosnącym zapotrzebowaniu na pracowników – tak istotne stają się nowoczesne metody rekrutacji.  

Podmioty z branży finansowej to bardzo często duże firmy o rozbudowanej strukturze, które otrzymują nawet kilkaset aplikacji dziennie, w związku z prowadzeniem jednocześnie od kilkunastu do kilkudziesięciu procesów rekrutacyjnych. Wsparciem są nowoczesne platformy rekrutacyjne, które umożliwiają kompleksowe prowadzenie projektów rekrutacyjnych, bez względu na liczbę nadesłanych aplikacji i złożoność całego procesu 

 ocenia Marcin Sieńczyk, Business Development Director w eRecruiter.

 Platformy rekrutacyjne są dla rekruterów nie tylko wsparciem w zarządzaniu procesami rekrutacyjnymi, ale także swoistym narzędziem do komunikacji i kooperacji z biznesem. Umożliwiają podjęcie szybkich i efektywnych działań, które w dynamicznie rozwijającym się sektorze finansowym są niemal codziennością.

Rekrutacja w branży finansowej to bardzo złożony proces. Korzystanie z nowoczesnych narzędzi jak np. eRecruiter, pozwala nam na monitorowanie całego procesu, zarządzanie bazą kandydatów, a także mierzenie efektywności naszych działań 

 wyjaśnia Maciej Stroński, Starszy Koordynator ds. rekrutacji Sił Sprzedaży w ING Życie.

 Gdzie najłatwiej o pracę dla finansistów?

 Od stycznia do maja 2015 r. najwięcej ogłoszeń o pracę skierowanych do specjalistów ds. finansów opublikowały firmy największe (powyżej 250 pracowników) – było ich 10 870, na drugim miejscu uplasowały się firmy małe (11-50 pracowników) z liczbą 7 300 ofert.
 Najwięcej ofert pochodziło z województw: mazowieckiego - 7 469 ogłoszeń, małopolskiego – 4 240 i dolnośląskiego – 2 829. Największy wzrost ogłoszeń dla specjalistów ds. finansów odnotowano w województwie małopolskim i wyniósł on niemal 25%.

###
Pracuj.pl to wiodący polski serwis rekrutacyjny skierowany do specjalistów i menedżerów. Specjalizuje się w rekrutacji przez Internet oraz w kształtowaniu wizerunku pracodawców, wspierając firmy w pozyskiwaniu najlepszych kandydatów do pracy. Kandydatom dostarcza codziennie ponad 20 tysięcy oferty pracy od atrakcyjnych pracodawców, a także porady specjalistów dotyczące poszukiwania pracy, rozwoju kariery zawodowej oraz zdobywania dodatkowych kwalifikacji. Portal powstał w 2000r. i należy do Grupy Pracuj, będącej właścicielem wiodących marek na rynku rekrutacji on-line w Polsce i na Ukrainie. Pracuj.pl jest także członkiem-założycielem największego na świecie sojuszu niezależnych serwisów rekrutacyjnych The Network, zrzeszającego serwisy działające w ponad 70 krajach świata. www.pracuj.pl

Kopiuj/drukuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

infografika_oferty_pracy_finanse.jpg

grafika | 328 KB

Pobierz
15_06_29_jest_praca_dla_finansistow_ip.pdf

pdf | 327 KB

Pobierz
15_06_29_jest_praca_dla_finansistow_ip.doc

doc | 127 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Rynek Pracy Specjalistów w I kw. 2017 roku. Raport Pracuj.pl

temu

W I kwartale 2017 r. na portalu Pracuj.pl opublikowano 138 089 ofert pracy. Oznacza to prawie 11% wzrost liczby ogłoszeń o pracę w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku. Najwięcej ofert pochodziło z branż: handel i sprzedaż, bankowość/finanse/ubezpieczenia oraz przemysł ciężki. Pracodawcy poszukiwali głównie specjalistów ds. handlu i sprzedaży, obsługi klienta oraz ekspertów IT. Wśród województw na czele zestawienia pod względem liczby ogłoszeń znalazły się: mazowieckie, dolnośląskie i małopolskie, wielkopolskie oraz śląskie.
Po jakich studiach zarabiamy najlepiej? Raport zarobki.pracuj.pl

temu

Analizy danych serwisu zarobki.pracuj.pl wskazują, że istnieją specjalizacje, w których można liczyć na wysokie pensje na start. Największe szanse na przeciętne zarobki przekraczające 4 000 zł brutto tuż po zakończeniu studiów mają przede wszystkim absolwenci kierunków technicznych. Na drugim biegunie, znajdują się absolwenci kierunków humanistycznych i przyrodniczych – ich przeciętne zarobki nie przekraczają 3 000 zł brutto. Kto jeszcze może liczyć na wysokie zarobki tuż po studiach? Czyje pensje rosną najszybciej wraz z doświadczeniem? O tym, w najnowszym raporcie zarobki.pracuj.pl.
Rynek Pracy Specjalistów w lutym 2017 r. Raport Pracuj.pl

temu

W lutym na portalu Pracuj.pl opublikowano 41 504 ogłoszeń o pracę. Oznacza to wzrost liczby ofert publikowanych przez pracodawców o 0,65% w porównaniu z wynikiem z 2016 roku. Najwięcej ofert pracy w lutym pochodziło z branż handel i sprzedaż, bankowość/finanse/ubezpieczenia, przemysł ciężki oraz telekomunikacja i zaawansowane technologie. Luty dla większości specjalizacji oznaczał wzrost liczby ofert pracy. Najwięcej ogłoszeń skierowano do specjalistów ds. handlu i sprzedaży, obsługi klienta oraz specjalistów IT.
Polki na rynku pracy w 2016 roku. Raport zarobki.pracuj.pl

temu

Luka płacowa, czyli różnica pomiędzy zarobkami mężczyzn i kobiet, to niestety nadal zjawisko powszechne. Jak kształtowała się sytuacja polskich kobiet na rynku pracy w ubiegłym roku? Czy istnieją obszary, w których to kobiety zarabiają więcej? Ekspert Pracuj.pl Maciej Bąk na podstawie danych portalu zarobki.pracuj.pl odpowiada na pytania dotyczące sytuacji zarobkowej kobiet w Polsce.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.