Pracodawca oferuje Ci benefity? Możesz na nich oszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie

Pracodawca oferuje Ci benefity? Możesz na nich oszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie

Opublikowany

Jak pokazują dane serwisu zarobki.pracuj.pl, już ponad połowa pracowników w Polsce otrzymuje benefity. Dzięki nim możemy nie tylko rozwijać swoje kompetencje, ale także zaoszczędzić cenny czas i pieniądze. Suma oszczędności, w przypadku hojnego pracodawcy, może wynieść nawet powyżej kilkuset złotych miesięcznie.

benefity_oszczednosci (1).png

Cenne zdrowie

Według danych z serwisu zarobki.pracuj.pl do najczęściej otrzymywanych benefitów należy prywatna opieka medyczna, którą otrzymuje 28% pracujących. Dzięki temu benefitowi mogą oni oszczędzić miedzy 100 a 300 zł miesięcznie, w zależności od usług, jakie wchodzą w zakres umowy podpisanej z prywatnym centrum medycznym. Prywatna opieka medyczna to również najbardziej pożądany przez pracowników benefit. Według raportu Pracuj.pl „Podwyżka bez tabu: benefity po polsku” 42% Polaków wskazało prywatną opiekę medyczną jako jeden z trzech kluczowych dla nich pozapłacowych dodatków.
Ze zdrowiem związane są również karnety sportowo-rekreacyjne, które – jak wynika z analiz serwisu zarobki.pracuj.pl – otrzymuje 16% pracujących. Tego typu benefit to z kolei oszczędność rzędu około 200 złotych miesięcznie. Dodatkowym atutem jest możliwość korzystania z wielu placówek sportowych, z którymi współpracuje firma oferująca takie usługi.

Służbowe, ale również do celów prywatnych

Służbowy telefon do celów prywatnych otrzymuje 18% pracujących Polaków. Koszt przeciętnego abonamentu bez ograniczeń to kwota około 50 - 100 złotych miesięcznie. Z kolei samochód do celów prywatnych, który otrzymuje prawie 8% pracujących, to oszczędność rzędu nawet 1000 zł miesięcznie. Co zaskakujące, w preferencjach pracowników, według raportu Pracuj.pl „Podwyżka bez tabu: benefity po polsku”, ten benefit znalazł się dopiero na szóstym miejscu. Poprzedzają go takie benefity jak prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, świadczenia socjalne, programy emerytalne, bony towarowe/ żywieniowe.

Nie tylko pensja

Negocjując wynagrodzenie warto wziąć więc po uwagę, jakie benefity oferuje pracodawca. Serwis zarobki.pracuj.pl pozwala nam sprawdzić nie tylko ile zarabiają przeciętnie osoby na podobnych stanowiskach jak nasze, ale również na jakie benefity możemy liczyć.
Raport Pracuj.pl: „Podwyżka bez tabu: benefity po polsku” został opracowany na podstawie badań przeprowadzonych przez TNS na zlecenie Pracuj.pl w dniach 10-15 września 2014 r. na reprezentatywnej grupie pracujących Polaków (n=1000) oraz uzupełniony o dane z serwisu zarobki.pracuj.pl

###
Pracuj.pl to wiodący polski serwis rekrutacyjny skierowany do specjalistów i menedżerów. Specjalizuje się w rekrutacji przez Internet oraz w kształtowaniu wizerunku pracodawców, wspierając firmy w pozyskiwaniu najlepszych kandydatów do pracy. Kandydatom dostarcza codziennie ponad 20 tysięcy oferty pracy od atrakcyjnych pracodawców, a także porady specjalistów dotyczące poszukiwania pracy, rozwoju kariery zawodowej oraz zdobywania dodatkowych kwalifikacji. Portal powstał w 2000r. i należy do Grupy Pracuj, będącej właścicielem wiodących marek na rynku rekrutacji on-line w Polsce i na Ukrainie. Pracuj.pl jest także członkiem - założycielem największego na świecie sojuszu niezależnych serwisów rekrutacyjnych The Network, zrzeszającego serwisy działające w ponad 70 krajach świata. www.pracuj.pl

Kopiuj/drukuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

benefity_oszczednosci (1).png

grafika | 463 KB

Pobierz
14_11_18_oszczednosci_dzieki_benefitom.pdf

pdf | 374 KB

Pobierz
14_11_18_oszczednosci_dzieki_benefitom.docx

docx | 128 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Rynek Pracy Specjalistów w I kw. 2017 roku. Raport Pracuj.pl

temu

W I kwartale 2017 r. na portalu Pracuj.pl opublikowano 138 089 ofert pracy. Oznacza to prawie 11% wzrost liczby ogłoszeń o pracę w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku. Najwięcej ofert pochodziło z branż: handel i sprzedaż, bankowość/finanse/ubezpieczenia oraz przemysł ciężki. Pracodawcy poszukiwali głównie specjalistów ds. handlu i sprzedaży, obsługi klienta oraz ekspertów IT. Wśród województw na czele zestawienia pod względem liczby ogłoszeń znalazły się: mazowieckie, dolnośląskie i małopolskie, wielkopolskie oraz śląskie.
Po jakich studiach zarabiamy najlepiej? Raport zarobki.pracuj.pl

temu

Analizy danych serwisu zarobki.pracuj.pl wskazują, że istnieją specjalizacje, w których można liczyć na wysokie pensje na start. Największe szanse na przeciętne zarobki przekraczające 4 000 zł brutto tuż po zakończeniu studiów mają przede wszystkim absolwenci kierunków technicznych. Na drugim biegunie, znajdują się absolwenci kierunków humanistycznych i przyrodniczych – ich przeciętne zarobki nie przekraczają 3 000 zł brutto. Kto jeszcze może liczyć na wysokie zarobki tuż po studiach? Czyje pensje rosną najszybciej wraz z doświadczeniem? O tym, w najnowszym raporcie zarobki.pracuj.pl.
Rynek Pracy Specjalistów w lutym 2017 r. Raport Pracuj.pl

temu

W lutym na portalu Pracuj.pl opublikowano 41 504 ogłoszeń o pracę. Oznacza to wzrost liczby ofert publikowanych przez pracodawców o 0,65% w porównaniu z wynikiem z 2016 roku. Najwięcej ofert pracy w lutym pochodziło z branż handel i sprzedaż, bankowość/finanse/ubezpieczenia, przemysł ciężki oraz telekomunikacja i zaawansowane technologie. Luty dla większości specjalizacji oznaczał wzrost liczby ofert pracy. Najwięcej ogłoszeń skierowano do specjalistów ds. handlu i sprzedaży, obsługi klienta oraz specjalistów IT.
Polki na rynku pracy w 2016 roku. Raport zarobki.pracuj.pl

temu

Luka płacowa, czyli różnica pomiędzy zarobkami mężczyzn i kobiet, to niestety nadal zjawisko powszechne. Jak kształtowała się sytuacja polskich kobiet na rynku pracy w ubiegłym roku? Czy istnieją obszary, w których to kobiety zarabiają więcej? Ekspert Pracuj.pl Maciej Bąk na podstawie danych portalu zarobki.pracuj.pl odpowiada na pytania dotyczące sytuacji zarobkowej kobiet w Polsce.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.